Uniballs & rod ends

Rod ends og uniballs er kuleledd som gir justerbarhet og fleksibilitet i forbindelsene og reduserer støt og vibrasjoner, noe som gir bedre kontroll og komfort. Adaptere og justerbare rør brukes til å tilpasse lengden og vinklene på komponenter i drivlinjen, noe som gjør det mulig å finjustere bilens kjøreegenskaper og respons. Chassisstålrør er solide komponenter som danner grunnlaget for drivlinjen og bidrar til å opprettholde bilens strukturelle integritet. Sammen spiller alle disse delene en viktig rolle i å optimalisere bilens drivlinje og forbedre ytelsen og kjøreegenskapene.

Uniballs og rod ends brukes i mange typer motorsport, performance-prosjekter og spesialbygg der det stilles høyere krav til presisjon, styrke og justeringsmuligheter enn med tradisjonelle gummiforinger eller standardledd. De brukes typisk i oppheng, bærearmer, links, stabilisatorforbindelser, styring og andre mekaniske løsninger der det er viktig å kunne styre bevegelse og belastning presist. I mange prosjekter er uniballs og rod ends en sentral del av en mer direkte og mekanisk presis oppbygning.

En av de store fordelene med uniballs og rod ends er at de gjør det mulig å bygge løsninger med mindre fleks enn originale gummiforinger og standardledd. Det gir en mer direkte respons og mer presis styring av geometri og bevegelse, noe som er spesielt relevant på biler som brukes til banekjøring, drifting, time attack, rally eller andre former for hard performance-kjøring. Samtidig gjør de det lettere å bygge justerbare løsninger der camber, caster, toe eller lengden på links og armer skal kunne tilpasses presist.

På gatebiler brukes de ofte i mer spesialiserte løsninger, mens de på banebiler og motorsportprosjekter er en naturlig del av mange chassis- og opphengsoppsett. Her handler det ikke bare om å montere en del, men om å bygge en løsning som fungerer korrekt sammen med resten av bilen. Uniballs og rod ends er derfor opplagte til prosjekter der du ønsker mer presis styring, bedre justeringsmuligheter og en mer direkte mekanisk forbindelse i understell og linkages.

Sorter etter
Vis per side

Threaded tube adapter with key grip M20x1,5 - Left

OD - 30mm and 35mm.
NOK 138,64 eksl mva

Threaded tube adapter with key grip M20x1,5 - Right

OD - 30mm and 35mm.
NOK 138,64 eksl mva

Uniball cup 1/2" to Spherical bearing

OD - 34,9mm ID - 25,1mm Height - 17mm
NOK 155,97 eksl mva

Uniball cup 10mm to Spherical bearing

OD - 28mm ID - 22mm Height - 25mm
NOK 142,97 eksl mva

Uniball cup 12mm to Spherical bearing

OD - 34mm ID - 26mm Height - 32mm
NOK 173,3 eksl mva

Uniball cup 14mm to Spherical bearing

OD - 36mm ID - 29mm Height - 33,5mm
NOK 199,29 eksl mva

Uniball cup 16mm to Spherical bearing

OD - 40mm ID - 32mm Height - 35mm
NOK 225,29 eksl mva

Uniball cup 18mm to Spherical bearing

OD -43mm ID - 35mm Height - 35mm
NOK 255,62 eksl mva
Filters Close